P&L elemző

  • Cég neve

    UniCredit Bank Zrt.

  • Munkavégzés helye

    1056 Budapest, Szabadság tér 5-6.

  • Egyéb juttatások

    • Mobiltelefon
    • Cafeteria
    • Szakmai tréningek
    • Nyelvtanulás támogatása
    • Munkába járás támogatás
    • Sport támogatás
    • Élet- és balesetbiztosítás

    • Teljes munkaidő
    • Home office
  • Elvárások

    • Angol középfok
    • 1-3 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • Napi Front Office P&L riport elkészítése
  • Eredmény alakulásának verifikálása a piaci mozgások tükrében
  • Szöveges elemzés összeállítása a napi P&L és a tendenciák alakulásáról
  • Adatminőségi ellenőrzések a Front Office és a főkönyvi rendszerekben
  • Javaslattétel az adatminőséget javító fejlesztésekre
  • Front Office alapú P&L (havi) egyeztetése a főkönyvi adatokra épülő MIS rendszerrel
  • Riport, adatbázisok és kapcsolódó folyamatok fejlesztése
  • A controlling rendszerek működtetésében és a havi zárásban való részvétel
  • Tervezési folyamatban való részvétel
  • Ad-hoz elemzések és prezentációk elkészítése

Elvárások

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (matematikus végzettség előny, vagy gazdasági szakirány)
  • Releváns tapasztalat treasury middle office, piaci-kockázatkezelés, ALM  területen (banki kontrolling ismeretek előny)
  • Treasury termékek ismerete (értékpapír, derivatívák, pénzpiaci termékek) – számviteli elszámolás, árazási/értékelési ismeretek
  • IFRS 9 tudás előny
  • Minimum középfokú angol nyelvtudás
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeret (MS Office, adatbázis-kezelési ismeretek), programozói tudás előny
  • Murex, Bloomberg rendszerek ismerte előny
  • Motivált, proaktív beállítottság
  • Kiváló problémamegoldó képesség
  • Rendszerszemlélet
  • Rugalmasság

Amit kínálunk

  • Bónusz teljesítménytől függően,
  • Cafeteria,
  • Well-being szolgáltatások,
  • Privát egészségbiztosítási szolgáltatás minden kollégánknak a próbaidő lejárta után,
  • Képzések,
  • Extra szabadnap,
  • Távoli munkavégzés a belső szabályoknak megfelelően.

Céginformáció

Az UniCredit páneurópai kereskedelmi bank, amely egyedülálló szolgáltatási kínálattal rendelkezik Olaszországban, Németországban, Közép- és Kelet-Európában.Célunk, hogy a közösségeknek megadjuk a lehetőséget a növekedésre, miközben a legjobbat nyújtjuk minden érdekelt fél számára, és segítünk kibontakoztatni ügyfeleink és munkatársaink képességeit és lehetőségeit Európa-szerte.

A "Jelentkezem" gombra való kattintás után kérjük csatolja szakmai önéletrajzát!